Sziasztok,
a mai bejegyzésben Papp Réka Kinga politikai, közéleti aktivista szexmunkáról szóló riportkönyvéről írok egy rövid, ajánló jellegű bejegyzést. Előljáróban talán annyit, hogy szerettem ezt a könyvet, fontos állításokat tisztáz, ugyanakkor alapvető dolgokban sem feltétlenül értek egyet vele (minderről majd az értékelésben lesz szó). Most viszont nézzük, csak a könyvet, tömören, mint ahogy ez alternatív fülszövegben szokás:

Aki kurvának áll, az nem azon lepődik meg, ha szexelnie kell. Az tűnik a legkevesebbnek Papp Réka Kinga kötetét olvasva. A könyv hat szexmunkás történeten keresztül vezeti be közérthetően az olvasót a szexmunka világába, amelynek nem az egyetlen és nem is a legfontosabb megközelítésmódja az erkölcsiség. Az interjú alanyai, férfiak-nők, az út szélén, elit szállodák vendégei között, vagy épp az interneten keresztül dolgozó emberek, akik az életünk egy pontján úgy döntöttek, hogy a szexiparban folytatják.
Az élettörténeteken keresztül ismerjük meg a szexmunkás-prostituált diskurzusok fő kérdéseit, a szexmunka eltérő jogi és akár bűntetőjogi szabályozásait, és az érdekvédelmi szervezetek legfontosabb feladatait és a szexmunkából élők hatalommal szembeni kiszolgáltatottságát, miközben Papp Réka Kinga az egyénekre és történeteikre helyezi a fókuszt. Minden szexmunkás története más és más, de bizonyos gócpontokon meg kell állni és ki kell beszélni, hogy tisztán lássunk, mielőtt véleményt formálunk.
A héten még szeretnék érkezni az értékeléssel, meglátjuk. Mindenesetre azt kérem, hogy a következő bejegyzésig se feledjétek:
Könyvekkel a szivárványig!
Szilvió
1 visszakövetés