Sziasztok,

azt hiszem az egyik kedvenc könyves kihívásomat hoztam el most nektek. Nagyon sokszor érzem azt, hogy a könyves tageknek nagyon random kérdései vannak, de ebben a tagben minden kérdést királynak és érdekesnek tartok, és én is nagyon szeretem mások ilyen bejegyzéseit olvasni, videóit nézni. Úgy gondolom, így tényleg össze lehet foglalni egy időszakot és annak fontosabb olvasmányélményeit, szóval bele is csapok:felev.bmp

1.) Az idei éved eddigi legjobb könyve:
Ú, nem tudok egyet. Evelyn hét férje (értékelést is írtam róla), Négyesút (erről érkezik majd értékelés), Irha és bőr (erről is van már értékelés), és persze a válasz a következő kérdésre. 

2.) A legjobb folytatás, amit idén eddig olvastál:
Ezekre általában az a válaszom, hogy nem olvasok sorozatokat, de idén kipörgettem Patrick Ness: Chaos Walking trilógiáját, és az egész rendkívül csodálatos disztópia fiatal szereplőkkel, városokkal, politikával, jóval és rosszal, ökológiai öntudattal… Csodálatos volt. Elmondhatatlanul.

3.) Egy új megjelenés, amit még nem olvastál, de szeretnél:
Hatalmas öröm számomra, hogy a Maxim nagyon sok LMBT címkés könyvet hoz, és bár igyekszem frissen olvasni őket, most őszi könyveim is vannak tőlük. De most jelent meg Laura Stevensen: Minden, csak nem oké című könyve. Izzy O’Neillről, a 18 éves átlagos lányról szól, akiről egyszer csak sokat mutató képek kerülnek napvilágra, amin ő és egy politikus fia szerepelnek, és hát kiderül, hogy nem bánnak igazán szépen a nőkkel a média és a politika világában. És erre akkor is kíváncsi lennék, ha nem lenne LMBT. Hasonló a helyzet Chloe Benjamin: A halhatatlanok című könyvével, amiben négy kamasz megjósoltatja a városba érkező jóssal a haláluk időpontját, majd ezt már felnőttként is különböző utakon teszik próbára. Külföldön nagyon sokan nagyon szerették a könyvet, és várom, hogy a kezeim között legyen. 🙂

4.) Az év második felének legjobban várt kiadása:
Megint az van, hogy nem nagyon jelennek meg új kiadásról hírek még. Nemrég lecsengett a könyvhét, most pedig uborkaszezon van. Az egyetlen várt könyv így Colson Whitehead: A Nickel-fiúk című könyve. Colson Whitehead az előző, Pulitzer-díjas regényében a déli rabszolgákat felszabadítani akaró föld alatti vasútról írt, amely a már nem rabszolgatartó északra csempészet át rabszolgákat. A Nickel-fiúkban a polgárjogi mozgalom egy másik releváns korszakában, a hatvanas években találjuk magunkat egy javítóintézetben, a Nickel Akadémián, ahol a legkisebb vétségekért is bezárt afroamerikai kamaszokat nevelnek. Itt ismerkedünk meg két sráccal, aki közül az egyik hisz Martin Luther King szavainak és álmainak, míg a másikuk egy racionálisabb, szkeptikusabb, trükközés által élni kényszerülő karakter. Nagyon kíváncsi vagyok a könyvre, mert Martin Luther King mozgalma nagyon sokszor nagyon megszólított. Októberben jön a könyv.

booklovers-7.gif

5.) A legnagyobb csalódás:
Kategóriánként akadt egy-egy nagy csalódás. Szépirodalomból abszolút Sütő András: Anyám könnyű álmot ígér, LMBT irodalomban Zsolmár János: Hibiszkusz herceg (értékelés itt), ismeretterjesztő feminista irodalomban pedig Martha Breen – Jenny Jordahl: Nagyszerű nők (Értékelés itt).

6.) A legnagyobb meglepetés
Cecilia Ahern: Üvöltéséről nem gondoltam, hogy releváns lehet számomra, mert Cecilia Ahern hát ugye… Női szerző, kifejezetten női regényekkel. De ez a könyv 30 nő 30 problémáját mutatja be állati szemléletesen. A májusi 1 és 6-ban a kedvenc áprilisi olvasmányomként hosszabban írtam róla. 🙂

7.) Új kedvenc író (debütálás vagy csak számodra új)
Két olyan szerzőt tudok ide mondani, akikről tudtam, hogy zsenik, csak még nem olvastam őket eddig. Moskát Anita és Paul Auster. És mindketten a frissen megjelent könyvükkel váltak kedvencekké.

8.) A legújabb fikciós szerelmed:
Fito
az Életem kifürkészhetetlen logikája című könyvből. Tudom, hogy nem egy átlagos srác, és szétszoronganánk egymás mellett az életünket, de azt hiszem baromi mélyeket tudnánk beszélgetni és nagyon tudnánk szeretni.

9.) A legújabb kedvenc szereplőd:
Onni a Négyesútból. A meleg férfi, aki mindennél jobban szeretne családot, és hajlandó volna leélni egy heteroszexuális férfi életét egy nő mellett, csak hogy gyermekei születhessenek, de nem tudja megtagadni saját magát a szovjet befolyású és szovjet mintára megszervezett erkölcsrendészet mellett sem. Szeretem azt a karaktert, aki ő. Szeretem azt a becsületet, ahogy teremtett és nevelt, és szeretem azt a szabadságot, ahogy már tét nélkül kénytelen volt kilépni ebből a helyzetből. Nagyon fontos az egész regény szerintem női sorsok mentén is, és hát Onni.. Szóval Onnival nagyon jóban lennénk azt hiszem.

10.) Egy könyv, ami megríkatott:
Alapvetően igaz rám, hogy szinte minden nem szépirodalmi szövegen tudok sírni. De legyen itt most egy tipikus. Benjamin Alire Sáenz könyvein mindig bőgök, és ez az Életem kifürkészhetetlen logikája (értékelés itt) esetén sem volt másként.

anigif_sub-buzz-25804-1503343033-9.gif

11.) Egy könyv, ami boldoggá tett:
Az engem leginkább boldoggá tevő könyvek okosak, reflektálnak a világra, érvényes, és lehet benne lubickolni, miközben könnyű olvasni. Ilyen volt például az Evelyn hét férje, a Chaos Walking trilógia , az Irha és bőr vagy Az abbé a fejével játszik (A júliusi 1 és 6-ban meséltem róla). Ezekbe tényleg bele tudtam feledkezni, és több lettem tőlük és boldog voltam. 😀

12.) Kedvenc könyvadaptáció, amit idén láttál:
Az Ördög prádát visel? Azt kábé havonta megnézem, mert imádom, de sajnos nem láttam még adaptációt idén azt hiszem. Sőt, filmet sem nagyon. A csodálatos fiút meg akartam nézni, mert Timothée Chalamet játssza a főszerepet, és mert nagyon jónak tűnik a története, de nem játszotta a mozi felénk.

tumblr_p8y560fpwu1rpe0nao3_r1_500.gif

13.) A kedvenc értékelésed, amit te írtál:
Moskát Anita: Irha és bőr értékelése. Nagyon új terep volt számomra a fantasy, ezért nagyon minőségi értékelést akartam róla írni, és aztán rájöttem, hogy csak ilyen tartalmat akarok nektek írni. Csak olyat, amire büszke vagyok… És aztán három hétig nem volt bejegyzés, és most kezdek visszajönni, és kitalálni merre van ez a mindig azt a minőséget nyújtani, amivel elégedett vagyok út. Tartsatok ki légyszi. 😀

14.) A legszebb könyv, amit vettél (vagy kaptál):
Kele Fodor Ákos: A szív vége.
Ez a könyv egy roma újmesekönyv és gyönyörű. Teljesen fekete védőborító nélkül, a lapélek is feketék, piros fonállal van összekötve belül, ami a roma mitológiában egy fontos szín. És az illusztrációk pedig fotómanipulációval készülnek, amivel erősítik a mesék horrorszerű, felnőtteknek írt jellegét. De az egész könyv baromi csodás. Imádom. Nézzétek meg a könyvesboltban, aztán vigyétek haza és szeressétek.

booklovers-5.gif

15.) Milyen könyveket akarsz mindenképpen elolvasni az év végéig?
Ezeket a kérdéseket mindig nagyon megszívom, szóval igyekszem most nem megadni címeket. A júliusi 1 és 6 6 könyvét biztosan el fogom olvasni, és a 23 könyv, amit el akarok olvasni, mielőtt betöltöm a 23-at lista egy nagyobb része is sorra kerül, de tényleg had ne mondjak címeket. 😀 Jó, most kaptam recenzióban Szerencsés Dániel A 13. emelet című krimijét, Laura Steven: Minden csak nem oké című könyvét, és Cloe Benjamin: A halhatatlanok című könyvét. Ezeket biztosan olvasom az év végéig.

Ennyi lett volna ez a tag mára. Szívesen olvasom, ha véleményetek, megjegyzésetek van, vagy ha megírjátok kommentben, hogy melyik könyv volt rátok a legnagyobb hatással az elmúlt fél évben, 🙂

És hamarosan érkezem a következő bejegyzéssel, ha nem szeretnétek róla lemaradni, kattintsatok a jobb felső sarokban található követés gombra, keressetek facebookon, ha háttértartalmak is érdekelnek, és kövess instagramon ha az érdekel, ki áll a blog mögött, és persze ne feledd a következő posztig:

Könyvekkel a szivárványig!

Szilvió